• BIST 83.105
  • Altın 146,901
  • Dolar 3,7669
  • Euro 4,0418
  • İstanbul : 7 °C
  • Berlin : -4 °C
  • Paris : -1 °C
  • Amsterdam : 0 °C
  • Zürih : -7 °C
  • Moskova : 1 °C
  • Lefkoşa : 14 °C

Büyükelçilik Göreviniz Hayırlı Olsun Hidayet Eriş Beyefendi

23.06.2014 01:47
Fikret Özdemir / www.fikretozdemir.com

Fikret Özdemir / www.fikretozdemir.com

Türkiye Cumhuriyeti Münih Başkonsolosu Hidayet Eriş Beyefendi'yi UETD Bavyera Başkanlık görevini deruhte ettğiğim dönemlerde yakından tanıma imkanını buldum.

Gerçi görevim gereği; birçok Türk Hariciyesi diplomatları ile yakınlıklarım ve dostluklarım oldu. Bazıları ile hala çok sıkı dostluk ilişkimiz devam etmektedir.

Türk Hariciyesi, dünyada gerçek manada saygın bir yeri olan ve mümtaz şahsiyetleri bünyesinde barındıran güzide bir camiadır. Bu güzide camianın bağrından, gerçekten dünya çapında becerikli ve saygın diplomatlar çıkmıştır.

Her biri kendi çapında bir değer olan ve bizleri büyük bir özveri ve onurla temsil eden bu güzide şahsiyetleri her zaman her zaman şükran hisleri ile dolu oldum...

Bilhassa Münih'te bulunduğum dönem içinde, Başkonsolos'un ve maiyetindeki ekibin, her daim büyük bir çaba ve özverili çalışmalarına şahit olmuş ve bu çabalarını takdir etmişimdir.

Göreve geldiği günden bugüne kadar; çalışmaları ile Münih ve çevresinde yaşayan Türk Toplum Kuruluşları ile vatandaşlarımızın sevgisini kazanmayı bilmiş olan ender şahsiyetlerden olan değerli insan Hidayet Eriş Beyefendi'nin görev süresi dolmak üzere.

Biz Münih'te yaşayan Türkler olarak bu değerli şahisyetten ayrılmanın derin üzüntüsünü yaşayacağız muhakkak...

Ama; tek tesellimiz şu olacak; Kadir Hidayet Eriş Bey'in bundan sonraki görevi, Büyükelçilik makamı olacak. Bu gelişmeden de bizler oldukça kıvan duymaktayız.

Münihliler olarak bağrımızdan, başarılı bir Büyükelçi çıkarmanın haklı gurununu da yaşadığımızı burada belirtmek istiyorum.

Zaten Kadir Hidayet Eriş Beyefendi, özverili ve tarafsız çalışmaları ile bu görevi çoktan haketmişti. Kendisini tanımak ve kendisi ile çalışmak inanılmaz keyifliydi. Her sorunumuza, koşarak geldi ve ilgi gösterdi. Her zaman yanımızdaydı...

Münih'te yaşayan Türklerle ilgili ne varsa, küçük büyük demeden her tarafa koşarak, dernek ve STK'lara desteklerini hiçbir zaman esirgemedi. Ve her oluşumda yer almaya özen gösterdi. 

Hiçbir zaman; bizi kırmadı. Her zaman yardımcı olmak için tüm imkanlarını seferber etti. Buradaki Türkler'in hangi görüşten olursa olsun, büyük bir takdirin ve sevgisini kazanan bu güzide insanı Münih'ten uğurlarken, yeni görevinde üstün başarılar dileklerimi de iletmek istiyorum...

Kadir Hidayet Eriş Beyefendi; sizi tanımak ve sizinle çalışmak büyük bir şerefti... Burada size kendi adıma teşekkür ediyor, bundan sonraki görev hayatınızda başarılar diliyorum.

Size ve değerli eşinize saygı ve hürmetlerimi iletiyor ve tarafınızdan kabulünü istirham ediyorum..

Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Avrupa Bülteni | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim