• BIST 83.154
  • Altın 146,708
  • Dolar 3,7984
  • Euro 4,0449
  • İstanbul : 7 °C
  • Berlin : -4 °C
  • Paris : -4 °C
  • Amsterdam : -4 °C
  • Zürih : -5 °C
  • Moskova : -5 °C
  • Lefkoşa : 11 °C

İç Savaş Çıkaramayacaksınız Beyler!

05.11.2014 22:13
Fikret Özdemir / www.fikretozdemir.com

Fikret Özdemir / www.fikretozdemir.com

Yaklaşık 3 yıldan beri büyük bir başarı ile yürütülen ‘Barış Süreci’ yine birilerini rahatsız etti. Öyle ki; ‘Hükümet devrilsin de, gerekirse binlerce insan ölsün’ retoriğini utanmadan ve  sıkılmadan seslendiren bir insan güruhunun yaşadığı güzel memleketimde, bu ihanetvari davranışlar pek de şaşırtıcı gelmemektedir. Hayatları boyunca, çözüme yönelik en ufak katkısı olmayanların, yıllardır nemalandığı ve sürekli istismar konusu ettiği, hükümetlere baskı aracı olarak kullandığı sorun nihayet  ciddi olarak çözüme kavuşmaya yüz tutunca, bu sefer kandan beslenen bu vampirler bir hayli telaşlandı.

Bu zamana kadar devamlı ellerinde baskı aracı olarak tuttukları ve hükümeti kıyasıya eleştirdikleri  ‘Kürt Sorunu’ nihayet çözüme kavuşuyordu. İki de bir ‘Bu kan ne zaman duracak’ diye sahte gözyaşları eşiliğinde koro tutan beyazadeler; işte hükümet adımlarını büyük bir kararlılıkla attı ve çözüme yönelik ciddi önlemleri  arka arkaya aldı. Hatta Batı’da yaşanması muhtemel büyük bir oy kaybı riskini de göze alarak bu yönde önlemleri almaktan imtina etmedi. Bunun sonucunda da, üçyıldır ‘Şehit haberleri’ yapılmamakta ve evlere ateş düşmemektedir.

Hükümetin bütün bu samimiyeti  ve hatta bu sürecin mimarı olan Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Barış için gerekirse baldıran zehiri içerim’ sözüne  rağmen, yine de bazı iç ve dış  mihraklar tatmin olmuşa benzemiyor. Bu olayı devamlı kaşımak ve hükümete karşı koz olarak kullanmak istediklerini zaten belli etmiş olan bu kandan beslenen güruh, şimdilerde daha da azıtarak, Kobani olayları üzerinden ‘İç savaş’ kışkırtıcılığı yapmakta.

Yahu hani ‘barış olsun’ diyordunuz. Alın size işte barış. Yıllardır; ‘Güneydoğu Anadolu’ya yatırım yapılmıyor’ sakızını çiğniyordunuz ya. Son yıllarda hükümet Güneydoğu’da adeta seferberlik ilan etmiş ve triyonlarca dolarlık yatırım yapmaya çalışmakta. Ama siz ne yapmaktasınız; Hükümetin bu cansiperane çalışmasını  küçümsüyor, PKK’nın bütün oradaki yatırımlara yönelik yaptığı sabotajları yaktığı iş makinalarına bakıp içten içe ellerinizi ovuşturmaktasınız.

Bu milleti aptal yerine koyuyorsunuz ama; bu millet sizin ne mal olduğunuzu bir değil bir çok kereler gördü. Türkiye’yi karıştırıp iç savaş çıkarmak için bütün gücünüzle uğraştığınızı bu millet biliyor artık. Bu hükümetin tüm samimi çalışmalarına rağmen, bir türlü memnun olamayan ve ‘ne yapsak da bu hükümeti karalasak’ anlayışı ile hareket eden vatan düşmanlarına , gereken dersi bu millet sandık başında defalarca verdi zaten.

Her türlü melaneti sergilemekten  geri durmayan ve kandan beslenen bu vampirler sürüsü şunu iyi bilsinler ki; Türkiye artık eski Türkiye değil... İnsanımız uyandı ve oynanan oyunların farkında. Basiretli lideri ve çalışkan kadrosu ile bu ülkeyi hakettikleri yere getirmek için çabalayan bu kadroları, kolayca harcayağızınzı sanıyorsanız aldanıyorsunuz.

Üretime en ufak katkı sağlamadan, sabah akşam ideolojik mesajları vermeyi büyük bir işmiş gibi pazarlayan anlayış artık iflas etmiştir. Problem de zaten, bu iflas etmiş olan anlayışın temsilcilerinin bunun farkında olmayışlarıdır. He zaman ve her fırsatta maraza çıkarmak, kavga çıkarmak  için hazırda bekleyen kavgacı bir güruha ne yazık ki kötü bir haberim var.

Yeni Türkiye’de sizin yeriniz olmayacak. Sadece kavga edip, ideolojik bir kaç sloganla idare edeceğiniz bir ülke yok artık. Ona buna küçümser nazarlarla bakıp; ‘Bu ülke bizim’ tripleri atamayacaksınız... Geçti artık o günler. Marjinal kalmaya mahkumsunuz. Sonuna kadar ideolojicilik oyununuzu oynayınız. Ama Türkiye’nin önüne takoz olmaya kalkarsanız; buna bu ülkenin gerçek evlatları kesinlikle izin vermeyecektir. Bunu artık aklınıza mı yazarsınız, yoksa kutsal bellediğiniz şeylere mi, orası da size kalmış artık.

 

http://www.haberbayern.de/ic-savas-cikaramayacaksiniz-beyler-350yy.htm

 

Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Avrupa Bülteni | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim