• BIST 82.300
 • Altın 148,344
 • Dolar 3,8298
 • Euro 4,0711
 • İstanbul : 6 °C
 • Berlin : -1 °C
 • Paris : -3 °C
 • Amsterdam : -3 °C
 • Zürih : -5 °C
 • Moskova : -4 °C
 • Lefkoşa : 8 °C

Tekdir ile uslanmayanın hakkı Alman Adaleti!...

20.04.2014 22:04
Hasan Yitgin

Hasan Yitgin

Hasan Yitgin  - Münih

Nush ile uslanmayanı etmeli tekdir!..Tekdir ile uslanmayanın hakkı Alman Adaleti!...

Misali aradan geçen yaklaşık bir  senede Alman Adaleti tecelli etti..Demek ki;  bazıları için bir  nasihatten ziyade bin musibet evladır dercesine Alman Adaletini beklemek gerekiyordu..Oysa bazıları daha gün doğmadan ortalıklarda VARAN 1-2-3 misali coşmayı bekliyormuş”..Üstüne üstlük kaybettikleri davanın seyrini değiştirmek için kendi aklınca bir nev i mezhep çatışmasına kadar götürebilecek kadar gözü dönmüş olabilecek..Çok vahim sonuçlara varmadan Allah’dan sağduyulu Münihli kardeşlerim konuyu algıladılar da Allah’dan  söz konusu şahsın fitne ve fesat tohumları toplulukda yeşermedi..

Geçtiğimiz sene 2013 yılı Şubat Ayı'nda Münchener Merkür Gazetesi'nde "Türkiye'nin Fethi" başlığı ile ülkemizi Almanlar nezdinde zor duruma düşüren bir yazı kaleme alan Doç.Dr.Aydın Fındıkçı'nın yazısına cevap niteliğinde bir makaleyi kaleme alan Hasan Yitgin'i mahkemeye veren Fındıkçı ile ilgili son kararı Münih 1. Eyalet Mahkemesi açıkladı..

HASAN Yitgin' ini mahkemeye veren Doc.Dr.AYDIN FINDIKÇI ile ilgili YAZILI mahkeme KARARI ulaştı.

Doç.Dr.Aydın Fındıkcı`ya Münih 1.Eyalet Mahkemesi’nden üçte iki red kararı verildi..
Münih 1. Eyalet Mahkemesi Fındıkçı`nın Gazeteci Hasan Yitgin aleyhine açmış olduğu davada, Doç.Dr. Aydın Fındıkçı`ya 3 iddiasından ikisinde haksız bulup masrafların üçte ikisini ödemeye mahkum etmesine rağmen hukuktan anlamayan Fındıkçı, çoğunlukla mağlup olduğu davadan zaferle çıktığını iddia etmektedir.

Fındıkçı, dava öncesinde Kuran`ın günümüze uygun yorumlanması gerektiğini savunmadığını, her müslümanın şeriata karşı olduğuna dair ve demokratik hukuk devletini kabul ettiğine dair Alman makamlarına imza vermesi gibi bir talebi olmadığını iddia etmişti. Davanın başında ilk iddiasından vazgeçen Fındıkçı, Kuranìn günümüze uygun yorumlanması gerektiği iddiasında bulundugunu kabullenmiş, Mahkeme ayrıca Fındıkçı ‘nın her müslümandan şeriattan uzak durduğuna dair Alman makamlarına imza vermesi gerektiği talebinin ispatlandığına hükmetmiştir.
Münih 1. Eyalet Mahkemesi ; sadece Fındıkçı`nın her müslümandan demokratik hukuk devletini kabul ettiğine dair Alman makamlarına imza vermesi gerektiği talebinin davalı Hasan Yitgin tarafından ispatlanmadığına hükmetmiştir.

Fındıkçı ; üçte ikisini kaybettiği davada kendisini sahte galip olarak gösterdiği "BASIN AÇIKLAMASI" adı altında çeşitli yerlere emailler çekip, kendi kişisel sosyal paylaşım sitelerinde duyurup kaybettiği davayı anlatacağına yine gerçekleri yansıtmayan saldırılarına devam ediyor.Aydın Fındıkçı yaptığı yazılı açıklamasında bu defa da dava ettiği Hasan Yitgin ve mevcut şahitler hakkında Türk toplumunda nifak yaratacak tehlikeli söylemlerine devam etmesinin altında yatan psikolojik durumun ise "Savaşı kaybeden komutan edası"olduğu apaçık ortada...
Aklınca Hasan Yitgin'i ve mecvut şahitleri "Ti" ye alan alaylı üslubunda baştan sona kadar yeni tartışmalar yaratma peşinde olması da yenilgiyi hazmedememiş olmasından kaynaklanmaktadır..

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu yazıya henüz yorum eklenmemiştir.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Avrupa Bülteni | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim