• BIST 83.067
  • Altın 146,530
  • Dolar 3,7912
  • Euro 4,0490
  • İstanbul : 2 °C
  • Berlin : 1 °C
  • Paris : -3 °C
  • Amsterdam : -4 °C
  • Zürih : -6 °C
  • Moskova : -8 °C
  • Lefkoşa : 5 °C

Tıvıtır Cıvıtır!

23.03.2014 11:06
Fikret Özdemir / www.fikretozdemir.com

Fikret Özdemir / www.fikretozdemir.com

Adam resmen her türlü platformu, ‘Hakaret’ etmek için kullanıyor, sövüyor, rencide edici lafları hayasızca büyük bir pişkinlikle fütursuzca her istediğine saydırıyor... İşine gelmeyen en ufak bir icraatta basıyor küfürü, basıyor hakareti ve bunu adı ‘Eleştiri hakkı’ oluyor öyle mi?

Ve; bunu iğrenç eylemleri de ‘Özgürlük’ kılıfı içinde yapıyor bu rezil beyzadeler...  Sevsinler sizin bu haysiyeti olmayan özgürlük anlayışınızı... Ne bir utanma duygunuz var; ne de en ufak bir haya kaygınız... Bu ülkenin yönetici kadrosuna ağız dolusu küfretmek, onları refüze etmek; ne zamandan beri ‘Fikir Hürriyeti’ (!) oldu beyler? Bu yaptığınız iğrenç küfür ve hakaretler ne zamandan beri ‘Demokrasi’nin gereği sayıldı?

Hadi anladık; her türlü utanma ve haya melekelerinizi kaybetmişsiniz... (Zaten yoktu ki. Olmayan şey nasıl kaybolsun ki?) Ama en azından yazarken bazı ahlak ve centilmenlik normlarına uyun bari... Eleştiri getireceksiniz getirin. Bazı icraatları beğenmeyebilirsiniz. Bu konudaki itirazlarınızı dillendirebilirsiniz. Çözüm yollarına yönelik kendi görüşlerinizi anlatabilirsiniz...

Bütün bu saydıklarım zaten demokrasinin olmazsa olmazlarındandır... Yapılan bir işe karşı geliştirilen haklı İtiraza ve yapıcı tenkidlere kimin ne diyeceği olabilir ki? Kimin ne gibi bir itirazı olabilir ki? Sen yeter ki itirazlarını küfretmeden, hakaret etmeden dile getir... Muhakkak sana geliştirdiğin itiraz üzerinden makul bir cevap verilecektir.

Ama; gel gör ki, bu yapılan hakaretlerden, belden aşağı vuruşlardan, haddi olmayan küfürlerden de anlıyoruz ki; maksat üzüm yemek değil; maksat ’hır çıkarmak’... Bıktırıcı ve bezdirici bir biçimde, şerefi ve haysiyeti olmayan hakaretleri ve küfürleri sıralayan bu insan müsveddeleri acaba haklarında dava açılacağını bilseler, bu kadar rahat davranabilirler mi?

Demek ki; kendilerine bazı güvenceler verilmiş ki; onun rahatlığı ile her türlü hayasızca saldırıyı yapmaktalar...

Ve; bu maksatlı hakaretleri bilinçli olarak, büyük bir kitle koro halinde, büyü ayini yapar gibi coşkulu bir biçimde yapmakta aylardır. Ne bir izana ne de bir insafa sığar ölçülerde, her türlü belden aşağı vuruşlar, pespaye iftiralar, bu sosyal paylaşım sitelerinden başta Başbakan olmak üzere tüm yönetici kadrolara acımasızca yapılmakta ve bu rezilliği de kimseler dur dememektedir.

Adam resmen en ağıza alınmadık küfürleri edecek; sen bununla ilgili bazı bilgileri isteyeceksin ve bu küfürlerin serbestçe ve hayasızca edildiği sosyal paylaşım sitesi, sana bu konuda en ufak yardım etmeyecek.

Olmuyor beyler olmuyor...

Samimi olalım lütfen. Sen her türlü küfürün serbestçe edilmesine göz yum; hatta bir nevi teşvik et, bundan müşteki olan kişi de kanuni yollardan hak aramak istediği zaman ona bu küfürü döşeyen pespayenin bilgilerini verme...

‘Hadi ordan’ derler adama...

Hani madem adama küfür ettiriyorsun; şahıs bilgilerini de paylaş da o küfrü yiyen adam da gitsin hakkını mahkemelerde arasın... Öyle ya! Sen niye bu orantısız güce ve bu şerefi olmayan oyuna ‘Platformluk’ yapıyorsun?

İşte böyle; hizaya gelmeyeni tutup kulağından atarlar dışarı... Ya adam gibi demokrasi ve hukuk kurallarına riayet edilip, içinde hakaret olmayan yorumlara izin verilir, ya da yapılacak olan yaptırımlara katlanılınır...

Bunun başkaca da başka çaresi yoktur...

Çalma kapımı; çalarlar kapını..

Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2005 Avrupa Bülteni | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Haber Yazılımı: CM Bilişim